5 Club Pool Challenge

U 9’s 50 metre with fins
     
Name Club Time
Jack Gray Aldinga 37.88
Lotty Blackman Aldinga 39.25
Poppy Burrows S/Port 39.75
Zoe Williams Porties 40.43
Harry Munro Porties 41.93
Evan Philpotts-Jones Christies 43.1
Grace Ellis Aldinga 47.21
Sebastian Steegh Aldinga 1.01.34
     
U 10’s 50 metre with fins
     
Name Club Time
Charlotte Axton Aldinga 37.72
Lachlan Lines Porties 37.82
Morgan Phillpott-Jones Christies 39.47
Ariane Pilpotts-Jones Christies 39.96
Jake Lewis Porties 43.06
Summer Plaggeman Aldinga 44.00
Eloise Hards Christies 47.00
     
U 11’s 50 metre with fins
     
Name Club Time
Chase Corbett Porties 29.82
Tom Gray Aldinga 34.32
Lachlan Bovell Aldinga 44.81
     
U 12’s 50 metre with fins
     
Name Club Time
Tyler Lenard Christies 33.66
Hayley Fowles Aldinga 34.16
Chloe Klinger Aldinga 34.32
     
U 13’s 50 metre with fins
     
Name Club Time
Angus Miller Christies 32.75
Lewis Paton Porties 32.97
Moses Gray Aldinga 33.06
     
U 14’s 50 metre with fins
     
Name Club Time
Jayden Munro Porties 31.72
U 9’s Pick Up Brick
     
Name Club Time
Zoe Williams Porties 29.03
Evan Philpotts-Jones Christies 29.47
Harry Munro Porties 30.68
Lotty Blackman Aldinga 31.03
Jack Gray Aldinga 33.12
Poppy Burrows S/Port 33.38
Sebastion Steegh Aldinga 36.96
Summer Plagemann Aldinga 38.82
Grace Ellis Aldinga 38.94
     
U 10’s Pick Up Brick
     
Name Club Time
Hanna Paton Porties 24.87
Ariane Philpott-Jones Christies 27.50
Lachlan Lines Porties 27.72
Charlotte Axton Aldinga 29.15
Morgan Philpotts-Jones Christies 32.10
Jake Lines Porties 33.37
Eloise Hards Christies 34.63
     
U 11’s Pick Up Brick
     
Name Club Time
Chase Corbett Porties 21.63
Tom Gray Aldinga 24.25
Lachlan Bovell Aldinga 38.28
     
U 12’s Pick Up Brick
     
Name Club Time
Chloe Klinger Aldinga 23.65
Hayley Fowles Aldinga 23.87
Tyler Lennard Christies 27.35
     
U 13’s Pick Up Brick
     
Name Club Time
Angus Miller Christies 17.97
Lewis Paton Porties 19.69
Moses Gray Aldinga 20.63
     
U 14’s Pick Up Brick
     
Name Club Time
Jayden Munro Porties 20.10
6 x 25 Metre Relay
   
Club Time
Aldinga 2.41.13
Porties 2.41.78
Christies 3.10.09
25m Obstacle Relay
Porties 2.25.28
Aldinga 2.40.34
Christies 2.45.50
Composite 2.45.70
U 9’s Manikin Swim
     
Name Club Time
Harry Munroe Porties 1.23.97
Zoe Williams Porties 1.30.50
Lottie Blackman Aldinga 1.30.53
Evan Philpott-Jones Christies 1.30.53
Summer Plagemann Aldinga 1.43.66
Grace Ellis Aldinga 1.47.30
Poppy Burrows S/Port 1.51.07
Jack Gray Aldinga 2.17.87
Sebastian Steegh Aldinga 2.25.17
     
U 10’s Manikin Swim
     
Name Club Time
Hanna Paton Porties 1.05.56
Charlotte Axton Aldinga 1.15.72
Ariane Philpott-Jones Christies 1.16.94
Eloise Hards Christies 1.21.13
Morgan Philpott-Jones Christies 1.48.22
     
U 11’s Manikin Swim
     
Name Club Time
Chase Corbett Porties 53.60
Tom Gray Aldinga 1.11.88
Lachlan Bovell Aldinga 1.46.10
     
U 12’s Manikin Swim
     
Name Club Time
Hayley Fowles Aldinga 1.00.35
Chloe Klinger Aldinga 1.08.91
Tyler Lennard Christies 1.30.87
     
U 13’s Manikin Swim
     
Name Club Time
Lewis Paton Porties 48.13
Angus Miller Christies 57.32
Moses Gray Aldinga 1.03.12
     
U 14’s Manikin Swim
     
Name Club Time
Jayden Munro Porties 1.05.00
U 9’s Board Rescue 
   
Club Time
Porties 43.00
Aldinga 55.00
S/Port 1.02.25
Christies/Aldinga 1.04.84
Aldinga 1.05.29
S/Port 1.10.44
   
U 10’s Board Rescue 
   
Club Time
Christies 51.56
Christies 52.82
Christies/Aldinga 55.25
   
U 11’s Board Rescue 
   
Club Time
Porties 47.28
Aldinga/Porties 1.01.47
   
U 12’s Board Rescue 
   
Club Time
Aldinga 41.81
   
U13’s Board Rescue 
   
Club Time
Christies 46.44
   
U 14’s Board Rescue 
   
Club Time
Porties 51.22
U 9’s Obstacle Race
     
Name Club Time
Poppy Burrows S/Port 57.81
Harry Munro Porties 59.69
Zoe Williams Porties 1.01.81
Evan Philpotts-Jones Christies 1.02.82
Jack Gray Aldinga 1.02.97
Alex Pearce Aldinga 1.05.09
Grace Ellis Aldinga 1.10.31
Summer Plagemann Aldinga 1.14.19
Sebastian Steegh Aldinga 1.32.56
Lottie Blackman Aldinga 1.59.72
     
U 10’s Obstacle Race
     
Name Club Time
Hannah Paton Porties 49.41
Lachlan Lines   1.00.56
Ariane Philpott-Jones   1.01.36
Eloise Hards Christies 1.01.59
Morgan Philpott-Jones   1.03.10
Charlotte Axton Aldinga 1.04.50
Iggy Buckle Christies 1.11.47
     
U 11’s Obstacle Race
     
Name Club Time
Chase Corbett Porties 40.75
Tom Gray Aldinga 45.51
Layla Bovell Aldinga 1.25.34
     
U 12’s Obstacle Race
     
Name Club Time
Hayley Fowles Aldinga 48.93
Chloe Klinger Aldinga 50.10
Tyer Lennard Christies 58.37
     
U 13’s Obstacle Race
     
Name Club Time
Lewis Paton Porties 38.53
Moses Gray   41.60
Angus Miller Christies 43.00
     
U 14’s Obstacle Race
     
Name Club Time
Jaydon Munro Porties 40.81
U 9’s Line Throw
   
Name Time
Aldinga 29.60
Aldinga 45.00
Aldings/Christies 51.90
Porties 1.03.66
S/Port DNF
   
U 10’s Line Throw
   
Name Time
Christies 19.19
Aldinga/Porties 27.54
Christies 30.22
Christies DNF
   
U 12’s Line Throw
   
Name Time
Aldinga 20.53
Porties 33.41
   
U 13’s Line Throw
   
Name Time
Christies 19.19
   
U 14’s Line Throw
   
Name Time
Porties 15.47
Aldinga 24.17
Club Points
   
Aldinga 125
Port Noarlunga 109
Christies 86.5
South Port 11
Moana 0




Please don't ad-block this site. These businesses help keep the site going.